Denný Tarot - Cisár

Táto karta znamená, že ste si vedome osvojili svoje vodcovské schopnosti, prípadne, že ste v sebe objavili skryté otcovské vlohy a dokážete ich plne využívať. Cisár naznačuje, že sa nachádzate v stave sebestačnosti po stránke mentálnej, citovej, duchovnej, fyzickej i finančnej. Karta ďalej vypovedá o vašej pripravenosti obhájiť si svoj životný štýl, kariéru a spôsob, akým žijete svoj život. Deň pod vplyvom Cisára je vhodný na cestovanie, či fyzický pohyb a poukazuje na možnosť vyriešiť otázky týkajúce sa otcovstva, prípadne uviesť do poriadku vzťah s otcom, či osobou, ktorá pre vás predstavuje otcovskú autoritu. Upozorňuje, že nastal čas, aby ste sa pustili do niečoho nového a otvorili sa novým príležitostiam. Je dôležité, aby ste sa dokázali postaviť za seba samého a udržali si vysokú hladinu osobnej sily. Astrologicky Cisárovi zodpovedá znamenie Barana, ktorý ovláda také vlastnosti, akými sú sebapresadenie, vodcovstvo, motivácia a analýza. Popremýšľajte nad tým, v akých oblastiach by vám Cisár mohol pomôcť tak, aby ste sa mohli uplatniť alebo efektívnejšie viesť druhých ľudí.

Vzťahy
Tento deň je vhodný na upevňovanie vzťahov a vyznačuje sa potrebou dať vzťahom pevný a jasný rámec. Na druhej strane však predznamenáva, že ste vo svojich prijatých rolách vo vzťahoch príliš strnulý a potrebujete oživenie. Za maskou prísneho a chladného človeka sa totiž ukrýva mimoriadne citlivé srdce a túžba po opore.
Práca
Čaká vás tvrdá práca, množstvo úloh a zodpovednosti. Buďte disciplinovaný a neodkladajte nič na zajtra. Konáte rozvážne a disponujete schopnosťou vytvárať nové plány a koncepcie, no dávajte si pozor, aby ste svojím perfekcionizmom neurobili viac škody než úžitku.
Afirmácia na tento deň
S chuťou začínam nové projekty. Rád pomáham druhým.
Farba
Ak budete chcieť vidieť veci v celej kráse a čo najjasnejšie, či vniesť viac sebadisciplíny do vlastného života, oblečte sa do červenej farby, prípadne sa ňou obklopte.
Liečivé bylinky
Uvarte si šálku čaju z koreňa ďumbiera. Zvyšuje krvný tlak, upokojuje žalúdok a črevá, a pri vonkajšej aplikácii znižuje opuchy a zápaly.