Denný Tarot - Mesiac

Táto karta je zosobnením vašej pripravenosti byť sami sebou na všetkých úrovniach života. Budete musieť urobiť rozhodnutie, ktoré vás postaví tvárou v tvár starým ilúziám, sklamaniu i sebaklamu, vďaka čomu objavíte vôľu stať sa znovu sám sebou. Tento deň je najvhodnejší pre podniknutie zmien, ktoré posilnia vašu prirodzenú identitu. Vo svojom vývoji ste dospeli do bodu, kedy je nevyhnutné odkryť svoje pravé ja, namiesto neustáleho zastierania a skrývania. Rovnako si vyjasníte svoje túžby a potreby v oblasti milostných vzťahov. Otázky týkajúce sa podstaty ženstva alebo významné ženy vo vašom živote budú zrkadlom vašej potreby smerovať do vnútra a dôverovať svojej podstate. Astrologicky Mesiacu zodpovedá znamenie Rýb, ktoré ovláda také rysy ako porozumenie, citlivosť, vnímavosť, prijímanie alebo popieranie seba samého. Usilujte sa o porozumenie a citlivosť, aby ste boli schopný prijať aj také charakterové črty u seba, či u iných, ktoré by ste najradšej nemali.

Vzťahy
V jeden moment sa cítite magneticky priťahovaný k jedného partnerovi, hneď vzápätí sa cítite byť odmietnutý, vládnu vám zmeny nálad. Staviate si vzdušné zámky a máte pocit, že vaše túžby nie je možné naplniť.
Práca
Trápite sa neistotou a neschopnosťou sa rozhodnúť. Naháňate sa za fantáziami, ktoré však môžu byť len ilúziami. Využite svoju citlivosť a tvorivosť, pokúste sa zobrať si z vlastného strachu lekciu.
Afirmácia na tento deň
Ak sa pre niečo rozhodnem, mám moc zmeniť skutočnosť. Otvorene prejavujem svoju pravú podstatu.
Farba
Ak pocítite, že potrebujete odpustiť sebe aj iným alebo potrebujete väčšiu schopnosť prijímať neznáme situácie, oblečte sa do fialovo-červenej farby, prípadne sa ňou obklopte.
Liečivé bylinky
Uvarte si šálku čaju z medovky lekárskej, ktorá je s Mesiacom spojená. Uvoľňuje duševnú únavu, pôsobí upokojujúco, uvoľňuje hlieny a tlmí menštruačné kŕče.