Denný Tarot - Obesenec

Táto karta znamená, že pochopenie súvislostí je na dosah, alebo si začínate uvedomovať svoje obmedzujúce vzorce, nepružné názory a nevyriešené bloky. Cítite odhodlanie zbaviť sa všetkého, čím sa cítite zväzovaný a obmedzovaný. Tento deň je na očistný proces ideálny. Možno sa rozhodnete odísť zo vzťahov, ktoré sú nefungujúce, strnulé a neprinášajú vám rast. Obesenec symbolizuje, že prichádza obdobie, kedy je potrebné odovzdať sa osudu a vydať sa po ceste za hranice ega, aby sa znovu mohla prebudiť vaša viera vo vyšší zmysel vecí. Astrologicky Obesencovi zodpovedá Neptún, ktorý ovláda také rysy ako fantazírovanie, vytváranie ilúzii, oddávanie sa vlastným slabostiam a martýrske správanie. Zároveň však ponúka láskyplnú sebaobeť, odriekanie a podvedomé prijatie pravidiel hry života.

Vzťahy
Cítite, že váš vzťah je v kríze alebo pociťujete neúspech pri hľadaní partnera. Každá námaha a hľadanie, ako sa z labyrintu dostať, vám pripadá bezvýchodisková. Nechajte veciam voľný priebeh a pokúste sa pozrieť na svoj život z nového uhla pohľadu.
Práca
Máte pocit, že nedokážete zrealizovať nič z toho, na čo ste sa podujali. Deň sa vlečie a je nudný, plný drobných nepríjemností. Pokúste sa upokojiť a netlačte na pílu.
Afirmácia na tento deň
S dôverou sa obraciam k zdroju svetla vo svojom vnútri. S vierou a pokorou sa odovzdávam vyššej moci.
Farba
Ak potrebujete byť aktívnejší a chcete sa na veci pozerať z vyváženejšieho hľadiska, oblečte sa do modrej farby, prípadne sa ňou obklopte.
Liečivé bylinky
Uvarte si šálku čaju z írskeho machu. Obsahuje veľké množstvo minerálov, pomáha pri infekčných ochoreniach a chorobách tráviaceho traktu.