Denný Tarot - Pustovník

Táto karta znamená, že cítite silnú potrebu ísť za svojím životným cieľom. Vo vašom živote sú stále otvorené záležitosti spojené s minulosťou. Mali by ste sa pokúsiť ich uzavrieť a vniesť do svojho života poriadok a harmóniu. Možno tiež pociťujete potrebu niečo ukončiť alebo začať niečo nové, a to najmä so staršími ľuďmi. Pokiaľ v niečom nenachádzate hlbší zmysel, dávate prednosť samote. Zvážte možnosť prijať vedúcu pozíciu, pokiaľ je vám ponúknutá, no len v prípade, že vám váš vnútorný hlas našepkáva, že je to vaša cesta. Astrologicky Pustovníkovi zodpovedá znamenie Panny, ktoré je charakteristické svojou vyberavosťou, analytickým myslením, zmyslom pre poriadok vecí a vytrvalosťou. Toto znamenie vidí, aké je dobro dôležité a dokáže vnímať detaily. Existuje vo vašom živote nejaká oblasť, v ktorej by vám prospelo rozvíjanie týchto vlastností?

Vzťahy
Panuje vo vás veľká neistota. Pri hľadaní toho, čo je dôležité, dôjde k sporom so sebou samým alebo s partnerom. Buď sa tento vzťah prehĺbi alebo sa rozpadne, pretože už nezodpovedá potrebám partnerov a neprináša žiadny rast. Nebojte sa samoty. V pokoji si premyslite, čo vlastne od vzťahu očakávate.
Práca
Tento deň vhodný na zamyslenie sa nad tým, čo chcete v pracovnej oblasti dosiahnuť. Môže ísť o prehodnotenie doterajších predstáv, či významu úspechu, využitia času, peňazí, uznania a prestíže. Možno dokonca uvažujete nad zmenou povolania.
Afirmácia na tento deň
Afirmácia na tento deň: Vážim si všetko, čo má hlbší význam a zmysel. Nikdy neustupujem tam, kde je to pre mňa dôležité.
Farba
Ak cítite, že vo vašom živote chýba disciplína, že je lepšie robiť si menej starostí, a tiež, že je zbytočné cítiť sa osamelo, či venovať svoju pozornosť dôležitým detailom, oblečte sa do žltozelenej farby, prípadne sa ňou obklopte.
Liečivé bylinky
Uvarte si šálku čaju zo sladovky hladkoplodej (sladkého drievka). Pôsobí ako mierne laxatívum, podporuje vykašliavanie, pomáha pri prechladnutí, zápaloch priedušiek a žalúdočných ťažkostiach. Rovnako účinný je aj pri nepravidelnej menštruácii.