Denný Tarot - Smrť

Táto karta znamená, že ste schopní podstúpiť hlbokú osobnú premenu a transformáciu. Vedome ste v sebe spustili proces odpútania sa od starých vzorcov alebo vzťahov, aby ste uvoľnili priestor zázrakom a vlohám, ktoré sa doteraz ukrývali v hlbinách vášho vnútra. Zmeny, ktoré nastávajú môžu byť bolestivé alebo oslobodzujúce. Prichádza koniec jednej etapy, aby sa mohlo vytvoriť miesto pre niečo nové. Ničoho sa neobávajte. Tieto zmeny sú nevyhnutné a prinášajú so sebou nový začiatok. Astrologicky Smrti zodpovedá znamenie Škorpióna, ktoré ovláda funkcie a charakter rozmnožovania, moc a túžbu regenerácie a transformácie. Hľadajte svoje vyššie Ja v tom, po čom túžite. Poddajte sa väčším potrebám a pokúste sa zbaviť ťaživých situácii alebo ich pretvárajte.

Vzťahy
Prichádza koniec nejakého vzťahu alebo jeho etapy. Tento koniec má oslobodzujúci a oživujúci charakter. S vďakou sa rozlúčte so všetkým , čo k vám už nepatrí.
Práca
Tento deň prináša zásadné zmeny v charaktere doterajšej práce, prípadne rozlúčku s prácou, ktorú ste doposiaľ vykonávali. V pokoji uzavrite minulosť a nepodliehajte rezignácii.
Afirmácia na tento deň
Dávam voľnosť ľuďom a všetkému, na čom som závislý, s láskou a pokorou. Nastáva koniec, aby mohlo prísť niečo nové.
Farba
Ak sa chcete odpútať od určitého druhu konania alebo sa chcete odvrátiť od nezadržateľnej situácie, oblečte sa do modrozelenej farby, prípadne sa ňou obklopte.
Liečivé bylinky
Uvarte si šálku čaju z bazy čiernej. Vyvoláva potenie, ničí hnilobné baktérie, čistí zahlienené priedušky a uvoľňuje zápchu.