Denný Tarot - Spravodlivosť

Táto karta predznamenáva vašu túžbu nastoliť rovnováhu, harmóniu a poriadok v určitých oblastiach vášho života. Deň, keď si ju vytiahnete, by ste mali venovať svojmu zdraviu, financiám a právnym záležitostiam. Osud vám bude naklonený aj v prípade prezentácie rozličných projektov, žiadostiach o finančné príspevky, pri literárnej tvorbe, či výskumnej činnosti. Vo všeobecnosti je táto karta upozornením, že by ste vo svojom živote mali urobiť poriadok a zbaviť sa zbytočností. Rovnako je tiež znamením, že sa vám podarí pochopiť súvislosti v istej záležitosti, ktorú sa už nejakú dobu snažíte pochopiť. Astrologicky Spravodlivosti zodpovedá znamenie Váh, ktoré je charakteristické svojou túžbou po rovnováhe a harmónii. Chceli by ste sa v nejakej situácii cítiť príjemnejšie, vo väčšej pohode a v rovnováhe, chceli by ste mať dôveru, že s láskou sa odpútavate od toho, čo už nepotrebujete? Prípadne cítite potrebu vykompenzovať si nejakú minulú vinu? V tom všetkom vám pomôže karta Spravodlivosť.

Vzťahy
Vzťahy sú charakteristické vyrovnaným a rovnocenným partnerstvom. Očakáva vás vyjasnenie neistôt a napätia s partnerom, často za sprievodu dramatických prejavov. Možno by ste mali pouvažovať nad opustením starých zvyklostí, ktoré už nie sú v partnerstve prínosné.
Práca
Čaká vás deň plný energie a sily, ale aj konfrontácie na pracovisku, aby ste si ujasnili, na akej strane vlastne stojíte. Buďte úprimný a otvorený, a pokúste sa prijať kompromis. Ísť cestou presadzovanie vlastnej vôle na úkor druhých by nemuselo priniesť vytúžené výsledky.
Afirmácia na tento deň
Som vyrovnanou bytosťou. Dodržujem svoje slovo a svoje záväzky.
Farba
Ak sa potrebujete sústrediť a zachovať si rovnováhu uprostred nerovnováhy, keď potrebujete dôkladne zvážiť všetky informácie, oblečte sa do zelenej farby, prípadne sa ňou obklopte.
Liečivé bylinky
Uvarte si šálku čaju zo skorocelu kopijovitého. Pomáha utíšiť bolesť, podporuje vykašliavanie, lieči pokazený žalúdok, pečeň aj žlčník.