Denný Tarot - Velkňaz

Táto karta znamená, že sa snažíte rozvinúť dôveru vo svoje vodcovské schopnosti, prehĺbiť intuíciu a prebudiť v sebe túžbu učiť sa a spoznávať nové veci. Vo veciach hľadáte pravdu a vyšší zmysel. Lekcie dokážete nielen prijímať, ale aj udeľovať. Sprostredkujú vám ich pravdepodobne osoby narodené v znamení Býka a vašou úlohou je pochopiť, prečo vo vzťahoch s týmito osobami pretrvávajú problémy. Táto karta tiež znamená, že by ste sa mali upokojiť, stíšiť, načúvať vnútornému hlasu a nechať sa s dôverou viesť. Astrologicky Veľkňazovi zodpovedá znamenie Býka, ktoré je charakteristické svojou praktickosťou, zmyslom pre majetok, vlastníctvom, vytrvalosťou a intuíciou. Počúvajte svoj vnútorný hlas, aby ste spoznali, v akých oblastiach vás môže intuícia inšpirovať.

Vzťahy
Vo vzťahoch narastá dôvera a pocit duševnej spriaznenosti. Za prchavými emóciami dokážete pozorovať a prežívať hlbší zmysel lásky. Pozor na prehnanú idealizáciu.
Práca
V práci ostávate verný svojim ideálom a predstavám a nachádzate v nich poriadok a vyšší zmysel. Ak s láskou prijmete svoje slabosti a urobíte z nich nadanie, aj okolie vás začne vnímať ako harmonický celok. V deň, keď si vytiahnete túto kartu, by ste mali pouvažovať nad tým, či vás práca, ktorú vykonávate, naozaj vnútorne napĺňa.
Afirmácia na tento deň
Inšpirujú ma situácie, v ktorých môžem druhých niečo naučiť. Vytváram hodnoty v rodinnom i profesionálnom živote.
Farba
Ak sa snažíte byť v súlade s druhými ľuďmi, prípadne si chcete vypestovať návyk zachovať pokoj v každej situácii, oblečte sa do purpurovej farby, prípadne sa ňou obklopte.
Liečivé bylinky
Uvarte si šálku čaju zo šalvie. Pomáha pri potení, používa sa na zmiernenie kŕčov, čistí krv a odvádza hlieny z dýchacích orgánov.