Denný Tarot - Velkňažka

Táto karta znamená, že sa nachádzate v stave harmónie a nezávislosti. Prežívate pocit sebadôvery a spokojnosti so sebou samým. Vaše vnímanie preniká hlboko pod povrch a vy plne dôverujete všetkému, čo vám váš vonkajší a vnútorný zrak sprostredkováva. Plyniete s prúdom duchovnej energie a prežívate stav napojenia na vyššie Ja. Astrologicky Veľkňažke zodpovedá Mesiac, ktorý okrem iného ovláda cykly, premeny nálad, inštinkty, reflexy, vnímavosť, dedičstvo z minulých životov a pamäť. Pozorujete na sebe nejakú inštinktívnu reakciu, ktorú by ste chceli zmeniť? Alebo nejakú spomienku, predstavu či človeka, ktoré by ste chceli viac vnímať a prijímať? Veľkňažka vám s tým pomôže.

Vzťahy
Máte hlboký pocit spojenia s druhými ľuďmi, dokážete s ľahkosťou predvídať ich konanie. Ste citlivý a počúvate svoj vnútorný hlas. Dôverujte svojej intuícii, a to dokonca i v sporoch, či hádkach, a nenechajte sa zatlačiť do kúta. Neponáhľajte sa a trpezlivo očakávajte príchod niečoho nového.
Práca
Prácu vykonávate trpezlivo a vytrvale. Pri rozhodovaní počúvajte svoj vnútorný hlas.
Afirmácia na tento deň
Som vnímavou a intuitívnou bytosťou. Dôverujem svojmu vnútornému hlasu.
Farba
Keď sa budete chcieť cítiť uvoľnenejší, vnímavejší a nezaujatejší, prípadne si budete chcieť zlepšiť schopnosť vyloviť z pamäti nejakú konkrétnu spomienku, vezmite si na seba modré alebo bledofialové oblečenie, prípadne sa týmito farbami Veľkňažky obklopte.
Liečivé bylinky
Uvarte si šálku čaju z kôry chinínovníka lekárskeho, z bylinky „vnútorného otvorenia“. Uvoľňuje svalové kŕče a celkovo upokojuje, podobne ako Veľkňažka.