Denný Tarot - Veža

Táto karta znamená, že sa vo vás objavuje túžba preorganizovať niektoré oblasti svojho života, a to či už osobného alebo profesionálneho. Tento deň je vhodný na začiatok ozdravného procesu v podobe diéty, cvičenia, prechádzky v prírode a vnútornej práci na sebe samých. V každom prípade by ste sa mali zbaviť všetkého, čo vnímate ako falošné, neužitočné a prekonané. Cítite potrebu zjednodušiť svoj život, a tým ho očistiť, aby jeho vnútorná vonkajšia forma boli v súlade. Cestou vnútorného prebudenia zrazu pochopíte, kto ste a čomu prikladáte v živote význam. Astrologicky Veži zodpovedá Mars, ktorý ovláda fyzickú činnosť, odvahu, vnútorné i vonkajšie otrasy, nervovú energiu a skúsenosti, pri ktorých vám vlasy vstávajú dupkom. Existuje nejaký moment, kedy viete zásah predvídať? Nečakajte, až sa tak stane, no prevezmite iniciatívu do vlastných rúk.

Vzťahy
Tento deň je predzvesťou šokujúcej zmeny. Vzťah sa stal príliš spútavajúcim, a preto musí explodovať. Odlúčenie môže byť bolestivé, ale poskytuje šancu na slobodnejšie prežívanie života alebo na reorganizáciu a oživenie starého vzťahu na troskách minulosti.
Práca
Strnulosť a nepružnosť vedie k zániku starých hodnôt. Cesta k slobode je možná len ak sa bez strachu a s dôverou postavíte znovu na nohy. Prichádza neočakávaný prílev energie. Využite ju.
Afirmácia na tento deň
Moje telo je chrámom môjho ducha. Nie som pripútaný k svojim predstavám o sebe.
Farba
Ak potrebujete odvahu čeliť nejakej búrlivej situácii alebo chcete konštruktívne vyjadriť svoj hnev, frustráciu či ublíženie, oblečte sa do červenej farby, prípadne sa ňou obklopte.
Liečivé bylinky
Pridajte si do jedla cesnak, ktorý je spojený s Vežou – cesnak treba najskôr rozdrviť či roztlačiť, a až potom nám vydá svoju moc. Cesnak stimuluje a prečisťuje, pôsobí antisepticky a pomáha uvoľňovať hlieny.